Koncepce/Metodika

V záložce "Koncepce/Metodika" sledujte zajímavé články a odkazy, které vám mohou pomoci pochopit způsob a principy trénování kategorie mladších přípravek. Budou zde uváděny i další zajímavé články týkající se malých fotbalistů.

Koncepce mladší přípravky U6 - U9 vytvořeno FAČR

Výborný materiál pro trenéry a rodiče připravený FAČR, který detailně, včetně příkladů, popisuje metodiku a koncepci trénování jednotlivých ročníků mladší přípravky U6-U9. "Zapomeňte na to, jak jste trénovali jako dospělí", tento materiál názorně ukazuje, kterým fotbalovým činnostem je možno se reálně v rámci věkové kategorie věnovat, např. až v kategorii U8/U9 má smysl se začít věnovat kombinačním cvičením. Teprve v tomto věku jsou hráči schopni vnímat více spoluhráčů na hrací ploše, atd.

Link na Internet: https://tv.fotbal.cz/metodicka-videa/koncepce-mladsi-pripravky

5.1 2017

Trénování nemusí nutně znamenat koučování. A naopak. (zdroj: Speciální příloha deníku sport "Coach")

V uvedeném článku jeden z našich předních basketbalových odborníků popisuje, jak důležitou roli hrají individuální dovednosti v rozvoji hráče. Především v mládežnických kategoriích staví tyto činnosti nad činnosti spojené s učením se taktice, systémům, atd. Tento článek podpořil naše rozhodnutí o zavedení nové tréninkové jednotky zaměřené na míčové dovednosti.


5.1.2017

Individuální míčové dovednosti

Aby si kluci osvojili jednotlivé míčové dovednosti, na které se chceme v rámci nových tréninkových jednotek zaměřit, přikládáme odkaz na stránky FK Viktoria Plzeň U6 (https://viktoria-plzen-u6.webnode.cz/mazleni-s-micem/), na kterém najdete názorná videa těchto dovedností. Názorna videa mičových dovedností je možno vidět i níže na vloženém videu Coerver Basic Ball Mastery. Trénování je základ úspěchu a tyto činnosti je nutno trénovat i mimo tréninkové jednotky. Pro osvojení těchto dovedností je dle odborníků nutno cca. 1500 doteků/týdně. 


Tréninky hala:

Pondělí - Benešov - Jiráskova - od 18.00

Středa - Neveklov - Sokolovna - od 17.30

Neděle - Neveklov - jednou za 14 dní od 9.30